به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
کد خبر: ۱۸۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱
شریعتمداری در مناظره با خرازی:
زمانی که به رئیس دولت نهم و دهم انتقاد می‌کردیم شما و دوستانتان از آنها حمایت می‌کردید که سندهای آن موجود است.

به گزارش روش نیوز به نقل از تسنیم؛ حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در  مناظره با صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان که از شبکه یک سیما پخش شد، با بیان اینکه کار خبر گزارش و بیان واقعیتها است، اظهار کرد: خبرنگار باید شجاع بوده و جسارت داشته باشد. با کپی پیست و زیرکولر نشستن کار خبر به سرانجام خود نمی رسد.

وی با اشاره به حقوقهای نجومی، بیان کرد:  مسئولی که پشت تلویزیون می آید و از معرفی افرادی که فیش حقوقی نجومی گرفته اند تشکر می کند، اما در پشت پرده دنبال این بوده است که ببیند چه کسی فیشهای حقوقی نجومی را افشا کرده است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه خبرنگاران در بین مردم از جایگاه مناسبی برخوردارند، تصریح کرد: رسانه ای که در معنای عام خود حاشیه پردازی می کند و برای برخی جریانات سیاسی به کار جاده صاف کنی می پردازد، مورد احترام مردم قرار نمی گیرد. ولی در کل جایگاه خبرنگاری در کشور ما جایگاه مطلوب و مناسبی است و خبرنگاران باید در حفظ این جایگاه کوشا باشند.

وی با بیان اینکه بسیاری از رسانه ها به بحث فیش های حقوقی نپرداختند، گفت: بسیاری از  رسانه های جریان خاص پس از گذشت مدت زمان طولانی به بحث فیش های حقوقی پرداختند. آن زمانی که ما بحث فیش های  حقوقی را بیان کردیم بسیاری از رسانه های حامی دولت به ما حمله کردند که به دولت حمله می کنید و یا اینکه چگونه به این افراد کارآفرین تهمت می زنید. اگر این افراد کنار روند برای کشور فاجعه به بار می آید.

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: افرادی که اختلاس 3000میلیاردی را رقم زدند دزد بودند ولی صاحبان فیش های حقوقی نجومی چوپان هستند. با اختلاس گران برخورد شد و تعدادی از محکومان نیز اعدام شدند. ما در کیهان از اولین کسانی بودیم که نام بانک تات را آوردیم و اختلاس کنندگان را به مردم معرفی کردیم.

شریعتمداری ادامه داد: آقایان می گفتند مه آفرید کارآفرین است و باید از او استفاده کرد‌. آقای شهرام جزایری به تعدادی از روزنامه ها مبالغ کلانی را پرداخت کردند و با این وضع مشخص است که فلان روزنامه برعلیه او موضع نمی گیرد.

وی افزود:شما انگشت کوچک دولت قبل از لحاظ خدمت‌هایی که کرد هم نمی‌شوید. دولت قبل زمانی دچار انحراف شد که اصلاح‌طلب شد. شما مگر در ایران نبودید که مرا بخاطر انتقاد دو بار به دادگاه بردند؟ زمانی که ما انتقاد می‌کردیم دوستان شما به به و چه چه می‌گفتند. آیا اینکه می‌گویید در این دولت با قاطعیت با فساد برخورد شده، با نجومی‌ها برخورد شده؟ کدام قاطعیت؟ سخنگوی دولت به آن فردی که حقوق نجومی گرفته می‌گوید ذخیره نظام و امانت‌دار بزرگ!.

شریعتمداری خطاب به خرازی گفت: زمانی که به رئیس دولت نهم و دهم  انتقاد می‌کردیم شما و دوستانتان از آنها حمایت می‌کردید که سندهای آن موجود است.

وی با بیان اینکه به دلیل انتقادات حتی به دادگاه فراخوانده شدیم، افزود: ما انتقاد کردیم فلان شخص  را چرا  به کار گرفتید.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اولین‌بار ما به خانه نشینی  11 روزه دولت قبل انتقاد کردیم، گفت:  ما بودیم که گفتیم چرا در کیش فلان هتل را ساخته‌اید.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه آقای خرازی احتمالا آن زمان در کشور نبودید که این سخنانان را به خاطر نمی‌آورید، بیان کرد: ما به آقای روحانی و معاون اول وی  احترام می‌گذاریم ولی تا به حال با این مجرمان برخورد کرده‌اند؟

شریعتمداری تصریح کرد: سخنگوی دولت می‌گوید من به خاطر حقوق کلانی که فلان آقا گرفته از مردم  عذرخواهی می‌کنم ولی چند روز بعد از آن می‌گوید این فرد ذخیره نظام است و جزء بزرگترین امانتداران نظام می‌باشد. آیا شما اینها را انکار می‌کنید؟

این تحلیلگر سیاسی با طرح این سوال که آقای خرازی از نزدیکان دولت نام بردید چرا تاکنون با آنها برخورد نشده است؟ ادامه داد: حضرت علی(ع) میله آتش را به صورت برادرشان عقیل که نابینا بود نزدیک کردند او مگر چه می‌خواست، او یک مَن گندم می‌خواست نه 300 میلیون حقوق ماهانه!

شریعتمداری با اشاره به سخنان خرازی درباره اینکه دولت گذشته 800 میلیون دلار درآمد نفتی داشته و اینکه آن پول چه شده است؟ اظهار کرد: من از این سخن شما تعجب می‌کنم، خزانه دولت دخل بقالی نیست که بقال بگوید «هوشنگ برو و دو پرس چلوکباب بگیر» برای دست بردن به خزانه دولت باید مصوبه مجلس وجود داشته باشد و تفریغ بوجه شود آیا شما خدمات عمرانی آن دولت را نمی‌بینید.

وی گفت: کاش آقای خرازی می‌گفتند که این دولت کجا با متخلفان فیشهای حقوقی نجومی برخورد کرده است.

مدیر مسؤل روزنامه کیهان تصریح کرد: زمانی که رئیس‌جمهور به معاون اول خود نامه نوشت و گفت که با متخلفان برخورد شود ما آن را منعکس کردیم و از این عمل تقدیر به عمل آوردیم. بعد از آن بود که فیشهایی منتشر شد که فردی پاداش صدها میلیون تومانی گرفته و هیچ یک از آقایان مسئول دولتی در قبال آن واکنش نشان ندادند.

شریعتمداری ادامه داد: ما در آنجا از این اقدام دولت که برای برخورد با متخلفان بود تقدیر کردیم ولی بعد از آنکه تخلف فرد محرز شد فلان آقا را برکنار می‌کنند ولی بعد از برکناری همان فرد به سرعت به هیئت مدیره همان شرکت برمی‌گردد آیا این برکناری است؟

وی با اشاره به این که دولت نهم که سرکار آمده بود تا مدتی بحث این بود که فلان مشکل برای دولت قبل است، ادامه داد: یکی از آقایان گفت این کار نهایتاً 6 ماه فایده دارد بعد از آن چه می‌کنید. مثالی است که پدر به فرزند خود سرکوفت می‌زد که ناپلئون اندازه تو بود فلان کار را می‌کرد فرزند نیز گفت که پدر ناپلئون نیز که اندازه تو بود امپراطور فرانسه بود تو الان چه کاره هستی؟

مدیر مسؤل روزنامه کیهان  گفت: سه سال است که می‌‌گویید دولت قبل، خوب اگر از دولت قبل فیشهای نجومی دارید بیاورید تا ما فردا در روزنامه آن را منتشر کنیم البته اگر سند دارید و اگر ندارید و قصد انحراف و تشویش اذهان عمومی را در خاطر می‌پرورانید آن چیز دیگری است.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: خدمات دولت قبل را بیاوریم و مطرح کنیم حتی ما برخی خدمات این دولت را مطرح می‌کنیم که برخی روزنامه‌های سینه‌چاک این دولت از این کار دریغ می‌ورزند.

این تحلیلگر سیاسی با اشاره به اینکه در اوایل سال 82 بود که ما در گزارشی آورده بودیم که باید از NPT خارج شویم و بحثی بود که پرونده به شورای‌عالی امنیت ملی خواهد رفت، گفت: آن موقع من خدمت آقای روحانی که دبیر وقت شورای‌عالی امنیت ملی بود رسیدم آقای روحانی به گله گفتند وقتی تئوریکای اروپایی به ایران آمد صحبت از مذاکره بود و قرار بر این بود که بتوانیم به هر شکل پرونده الحاقی را داوطلبانه و برای مدت محدودی اجرا کنیم. آقای روحانی گفت که جک استراو نخست‌وزیر وقت انگلستان به پشت بنده زد و گفت آقای روحانی این چه امتیازی است در مجلس شما طرحی سه فوریتی مطرح شده که دولت را ملزم به اجرای پروتکل می‌کند.

وی ادامه داد: در مجلس ششم بود که یکی از نمایندگان در حالی که آمریکاییها به شدت ما را تحت فشار گذاشته بودند و مدعی بودند که ما به دنبال تولید سلاح هسته‌ای هستیم آن نماینده آمد و پشت میکروفون مجلس فریاد زد ما 19 سال است که به دنیا دروغ گفته‌ایم حرف آن روز حتی با واکنش آقای کروبی که رئیس مجلس بود مواجه شد و به آن نماینده گفت که چرا حرف اسرائیل را تکرار می‌کنید؟

شریعتمداری با بیان اینکه اگر قرار باشد این طیف بخواهد دوباره وارد عرصه میدان شود شما می‌توانید حدس بزنید که چه اتفاقاتی در آینده پیش‌روی کشور است، افزود: برخی از هم‌طیفان آن روز اکنون در اطرافیان این دولت هستند در میز مذاکرات هسته‌ای نبودند ولی آتش‌بیار معرکه این روزها هستند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه به تیترهای روزنامه‌های حامی دولت در روز اعلام اجرایی شدن برجام نگاه کنید، تصریح کرد: این روزنامه‌ها این چنین تیتر زده بودند «تحریمها رفت»، «تحریمها به تاریخ پیوست»، «صبح بدون تحریم»، «فروپاشی تحریم»، «سد تحریم شکست»، «آغاز یک روز خوب برای همه» و... اینها فضاسازی بود که اکنون نیز تا حدودی ادامه دارد.

وی با طرح این سوال که شما به ما می‌گویید کاسب تحریم چرا نمی‌آیید از زندگی من فیلم بگیرید؟ گفت: زندگی من با این آقایان را می‌توانید تعویض کنید کدام کاسب تحریمی است که می‌خواهد تحریمها حذف شود.

شریعتمداری با طرح این نکته که برجام برای ما چیزی نداشته است، ادامه داد: تنها دستاورد برجام که می‌شود به آن تکیه کرد این است که برای برخی افراد که فکر می‌کردند و به صراحت می‌گفتند ما به مذاکره با آمریکا خوشبین هستیم و آمریکا را کدخدای جهان می‌‌دانیم برای آنها نشان داد که آمریکا غیرقابل اعتماد است و این تنها دستاورد مذاکرات بوده است.

وی گفت: ما را وادار کردند که آب سنگین‌مان را بفروشیم مگر ما قصد داشتیم که آب سنگین را بفروشیم مگر غیر از این است که ما در راکتور اراک بتن‌ریزی کردیم، مگر نگفتند که اورانیوم غنی شده 3.7 را می‌دهیم و به جای آن کیک زرد می‌گیریم، خوب کیک زرد را چه کار کنیم ما 10 هزار کیلوگرم اورانیوم داشتیم که 9700 گرم را از ما گرفتند و ما را وادار کردند که اورانیومها را بفروشیم در حالی که هیچ تحریمی برداشته نشده است.

شریعتمداری با بیان اینکه مگر مذاکرات برای این نبود که تحریمها برداشته شود، گفت: پس چرا هیچ تحریمی برداشته نشده است. تحریمهای بانکی سر جای خود است، تحریمهای دیگر که طرف آمریکایی قول داده بود نیز هیچکدام برداشته نشده است.

وی ادامه داد: بانکهای سوئیسی تنها با بانکهای کشور همکاری می‌کنند که آنها نیز اکسپت نیستند، سوئیفت یک کانال است شما در ایران درخواست می‌کنید که ال‌سی را باز کنند ولی باید آن طرف بانک مربوط پذیرش کند که این اقدام را انجام نمی‌دهند.

شریعتمداری گفت: آقای روحانی در روز اول برجام گفتند امروز هزار ال‌سی گشایش یافته که ما تعجب کردیم که چگونه در روز یکشنبه و تعطیل این اقدام انجام شده که بعد از آن آقای روحانی حرف خود را پس گرفته و اصلاح کردند. من نگران مشاورین آقای روحانی هستم.

مدیر مسؤل روزنامه کیهان با بیان اینکه تنها دستاورد برجام همکاری دو بانک خارجی با بانکهای کشورمان است، تصریح کرد: آقای روحانی گفتند به ملت شریف ایران اعلام می‌کنم که طبق این توافق در روز اجرای توافق تمامی تحریمها حتی تحریمهای تسلیحاتی و موشکی به صورتی که در قطعنامه آمده لغو خواهد شد و تمام تحریمهای بانکی، بیمه‌ای، حمل و نقل، پتروشیمی به‌طور کامل لغو خواهد شد که هیچکدام تاکنون لغو نشده است.

وی گفت: آقای سیف می‌آیند و می‌گویند دستاوردهای برجام تقریبا هیچ بوده بنده عرض می‌کنم که تحقیقاً هیچ بوده است. آقای روحانی می‌گویند «با برجام دولت برای مردم رفاه آورده مگر ما برجام را آورده‌ایم؟ ما خادم مردم هستیم برجام را خدا آورد.»

شریعتمداری با بیان اینکه همه ما ملزم به دفاع و حمایت از دولت فعلی هستیم، خاطرنشان کرد: می‌گویند طرف رفته بود گوسفندانش را به صحرا ببرد و در وسط ظهر آنها را رها کرد پدرش گفت گوسفندان را چه کردی، گفت سپرده‌ام به خدا، گفت گوسفندان را می‌سپردی به حضرت عباس که اگر گم نیز می‌شد از خدا می‌خواستی. اینکه بگوییم برجام را خدا آورده است که نشد حرف و توکل در جای خود اهمیت دارد.

وی ادامه داد: شما که مدعی بودید برجام فتح‌الفتوح است و بزرگترین معجزه قرن و انقلاب اسلامی رخ داده است یا اینکه گفتید برجام آفتاب تابان است حال چرا چنین نشده است، اینکه می‌گویید برجام فایده داشته است پس کجاست؟ مگر به منتقدین اجازه سخن گفتن دادید؟

مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه هر منتقدی که قصد داشت درباره برجام صحبت کند با تهمتهایی مواجه شد، گفت: منتقدین را به جهنم فرا خواندید، به آنها تهمت بیسوادی زدید و گفتید که شما از دنیا بی‌خبر هستید.

شریعتمداری با بیان اینکه قبول دارم صادرات نفت افزایش یافته است، گفت: اما آیا پول آن نیز برمی‌گردد؟ نفت که صادر می‌شود پول پرداختی در همان کشور می‌ماند حتی ما برای فرستادن پول به دانشجویان نیز باید اسکناس ببریم پس در شرایط بانکی تغییری ایجاد نشده است.

وی گفت: 6 قطعنامه قبلی تحریمی را متوجه کشور نمی‌کرد و صرفاً قطعنامه 1529 تحریمی بود. اینکه می‌گوییم قطعنامه‌ها موهبت الهی هستند را ما نگفته‌ایم بلکه حضرت امام گفته‌اند و رهبر انقلاب نیز بر این نظر هستند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه چه برنامه‌ای برای طرح توسعه در تاسیسات هسته‌ای فردو دارید، گفت: بهتر بود به جای آن آب هویج می‌گرفتیم مگر آنجا را درست کردیم که آب هویج بگیریم چرا شما این موضوعات را نمی‌بینید در حال حاضر قطعنامه‌ها تجمیع شده و ما باید به کمیسیونی رجوع کنیم و در این موضوع ما فریب خوردیم.

این تحلیلگر سیاسی ادامه داد: شما فرمودید اقتصاد مقاومتی. بله، اما آیا فردی که می‌گوید ظرفیت تولید ما در حد پخت آبگوشت بزباش است و یا فقط می‌توانید قرمه‌سبزی تولید کنیم می‌تواند عرصه اقتصادی کشور را مدیریت کند؟ اینکه می‌گویید این حرف به بنده مرتبط نیست نمی‌شود. اقتصاد مقاومتی با مدیران دولتی که می‌گویند مدیر را نیز باید از خارج وارد کنیم به پیش نمی‌رود.

شریعتمداری با اشاره به سخنان نخست وزیر هند که گفته بود ما می‌خواهیم پولهای ایران را پرداخت کنیم ولی آمریکا اجازه نمی‌دهد، گفت: امریکایی‌ها بلافاصله بعد از برجام 12 مورد تحریم اضافه کردند آقای خرازی می‌گویند کشتیرانی درست شده است چرا مسئولین این سازمان چنین ادعایی ندارند که شما مطرح می‌کنید. آیا این عزت است که آمریکا دائما ما را تحقیر می‌کند؟

مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه سؤال درباره ویزای شنگن شما چه می‌گویید؟ گفت: آمریکا می‌گوید هر فرد و شرکت حقیقی و حقوقی که با ایران رابطه برقرار کند و وارد سرزمین ایران شود برای اینکه دوباره وارد آمریکا شود باید درخواست ویزای مجدد دهد یک بیزینس‌پلن الان واشنگتن است، ظهر نیویورک و در اکثر مواقع در حال رفت و آمد پس چه کند برود وقت خود را صرف گرفتن ویزا کند.

وی در پایان گفت: اوباما می‌گوید ما با قلاف اسلحه برنامه‌ هسته‌ای ایران را متوقف کردیم و خانم کلینتون می‌گوید بدون شلیک گلوله توانستیم برنامه هسته‌ای را متوقف کنیم این دولت سایه چه جنگی را دور کرده است؟ امریکا در سال 2011 اعلام کرد که ما از جنگ مستقیم با ایران وارد جنگ نیابتی شده‌ایم.

مخاطبین محترم
۱) روش نیوز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: