به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
کد خبر: ۱۸۰۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۲
حاجی‌بابایی در نطق میان‌دستور:

به گزارش روش به نقل از فارس؛حمیدرضا حاجی بابایی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (17 مرداد 95) گفت: توهمات سیاسی و امیدوار شدن به ترحم متخاصمین و اغراق در دستاوردهای برجام و فاصله گرفتن از اقتصاد مقاومتی و تبدیل فرصت خدمت به جمع‌آوری غنائم رویایی، فرو رفتن در اندیشه‌های نو کلاسیک در اقتصاد و نئولیبرال‌ها متاسفانه رکود بی‌سابقه‌ای در طول 70 سال اخیر را در اقتصاد ایران حاکم ساخته است.

وی افزود: اقتصاد ایران که پارادایم امید به وفای به عهد شیطان بزرگ سیاست‌های انقباضی است به اتاق عمل برده شد اکنون گرفتار عمیق شدن فقر و فاصله طبقاتی، قفل شدن واحدهای تولیدی، بیکاری سرسام‌آور، کوچک شدن اندازه اقتصاد ایران، بلوکه شدن، جی‌بی‌پی و رشد اقتصادی را به دنبال داشته است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قاطعانه اعلام می‌کنم اگر اورژانسی اقدامی نکنیم پایه‌های اقتصادی را محکم کنیم و بر روی پای خود بر اقتصاد مقاومتی نایستیم و ناجوانمردی آمریکا را باور نکنیم یک چهارم از شاغلین را بیکار خواهیم کرد.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: وقت آن رسیده است که دولت و مجلس با تکیه بر نگاه تیزبین مقام معظم رهبری و نیروی بیکران ملت جلوی رفتارهای مکارانه آمریکا بایستند و در مقابل اقدام ناجوانمردانه آمریکا اقدامات متقابل را تدارک ببینند و باید بدانیم که آمریکا هرگز به تقویت جمهوری اسلامی نیندیشیده و نخواهد اندیشید. 

وی افزود:  اگر فرض را بر این بگذاریم که آمریکا قدمی در تقویت جمهوری اسلامی برنخواهد داشت و از طرفی برداشتن تحریم‌ها حتما تقویت جمهوری اسلامی را در پی دارد بنابراین آمریکا تحریم‌ها را برنخواهد داشت و در صورتی که بخواهد تحریمی را بردارد قبلا اثرات آن را خنثی خواهد کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در پایان گفت: افشای دارایی‌ها معیار موثری است که پاسخگویی و صداقت کارمندان دولت را افزایش می‌هد، شفافیت مقامات حکومتی در خصوص دارایی‌های خود به منزله یک عامل بازدارنده در برابر فساد به شمار می‌رود.

مخاطبین محترم
۱) روش نیوز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: