به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
کد خبر: ۱۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۵
وزیر کشوربا بیان این که دشمنان خارجی و عوامل منطقه ای آنها، خواهان تداوم ناامنی در منطقه هستند گفت: وجود اشتراکات فرهنگی، تاریخی و سیاسی ایران و افغانستان، این دوکشور را به هم نزدیک تر کرده و بستر مناسبی برای همکاری های دو کشور در ابعاد مختلف بوجود آورده است.
به گزارش راوی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر یکشنبه در دیدار با محمدحنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان، بر تحکیم روابط با کشور دوست و برادر افغانستان و تقویت همکاری های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی تاکید کرد و افزود :
دشمنان مشترک ما؛ آمریکا و اسرائیل و عوامل منطقه ای آنها امنیت را برای منطقه نمی خواهند که نمونه آن را در افغانستان، عراق، سوریه و یمن شاهد هستیم.
رحمانی فضلی با اشاره به برگزاری پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و افغانستان در هفته جاری در تهران گفت: توافق در زمینه های مختلف از جمله موضوع آب، پناهندگان افغانستان، قاچاق مواد مخدر، ترانزیت و امنیت مرزها در یک بسته کلی و بر اساس اولویت های تعیین شده از اهداف برگزاری اجلاس تهران است .
وزیر کشور با تاکید بر ضرورت مقابله با تردد اتباع غیر مجاز افغانستان به ایران گفت: باید به کمک یکدیگر جلوی این گونه ترددها را بگیریم چرا که مسیر قانونی برای سفر اتباع افغانستان به ایران هموار است.
رحمانی فضلی همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای اجرای طرح های اقتصادی در افغانستان و کمک به توسعه کشت جایگزین به جای مواد مخدر تأکید کرد.

**مشاور امنیت ملی افغانستان: دوستی ما با ایران به سرمایه عظیم ملی افغانستان تبدیل شده است/ بهترین راه مبارزه با تروریسم تقویت رابطه دوستانه دولت هاست
محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان نیز با ابراز خرسندی از همکاری دوستانه جمهوری اسلامی ایران و افغانستان گفت: دوستی ما با ایران به سرمایه عظیم ملی افغانستان تبدیل شده است.
وی همچنین با قدردانی از جمهوری اسلامی ایران در گسترش همکاری های دو کشور بر عزم افغانستان برای مبارزه با گروه های انحرافی از جمله داعش تاکید کرد و گفت: ما معتقدیم تروریسم خوب وجود ندارد و بهترین راه مبارزه با تروریسم تقویت رابطه دوستانه دولت هاست.
مخاطبین محترم
۱) روش نیوز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: