به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
کد خبر: ۱۸۱۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۴
وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه دست جمهوری اسلامی در برجام باز است، گفت: جمهوری اسلامی امکانات مختلفی را تحت دستوراتی که رهبر معظم انقلاب در زمان مذاکره فرمودند، پیش بینی کرده تا از هیچ جهتی ضرر نکند.

به گزارش روش نیوز به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید براینکه کشورهایی که برجام را پذیرفته اند وظیفه دارند به اجرای آن متعهد باشند، اظهار داشت: ما هم به جدیت این امر را دنبال می کنیم. 

وی با بیان اینکه امسال سال انتخاباتی آمریکایی ها است، افزود: آمریکایی ها مایلند روشی را انتخاب کنند که بیشتر در انتخابات برایشان منافع داشته باشد.

وزیر امور خارجه ادامه داد: آمریکاییها اشتباه می کنند به دلیل اینکه آنچه تاکنون از دست داده اند، از تشدید بی اعتمادی ملت ایران نسبت خودشان به خاطر بدعهدی‌هایی که کرده‌اند، بیشتر از آن چیزی است که می‌توانستند به دست بیاورند.

ظریف با بیان اینکه جمهوری اسلامی نشان داده که با جدیت مذاکره و بر حقوق مردم در مذاکرات پافشاری کرده است، عنوان کرد: جمهوری اسلامی به دنیا ثابت کرده که به دنبال مذاکره و گفتگو و رسیدن به راه حل است.

وی تاکید کرد: اگر آمریکایی ها با رفتار خود جز این را به دنیا نشان دهند، کسی که در این قاعده ضرر می کند حتما طرف آمریکایی است.

رئیس دستگاه دیپلماسی با تاکید بر اینکه دست جمهوری اسلامی در برجام باز است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی امکانات مختلفی را تحت دستوراتی که رهبر معظم انقلاب در زمان مذاکره فرمودند، پیش بینی کرده تا از هیچ جهتی ضرر نکند.

مخاطبین محترم
۱) روش نیوز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: