به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
کد خبر: ۱۸۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸
در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به امام و رهبری هتاکی شد!
وعده هایی که امام دادند چی شد !؟ چرا این کشور دست روحانیت است ؟؟ چرا ارزش پول ما کمتر از همه شده !؟ چرا وقتی وعده داده شد اگر حکومت دست امام باشد همه چیز درست می شود، پس چی شد !؟

به گزارش روش نیوز به نقل از گلستان ما؛ عصر روز گذشته ( چهارشنبه 19 آبان ) مناظره اکبر اعلمی عضو مسئله دار مجلس ششم و کاندیدای رد صلاحیت شده مجلس و غلامرضا مصباحی مقدم نماینده سابق اصولگرای مجلس برگزار شد .

این مناظره درست سه هفته بعد از واقعه تریبون آزاد دانشگاه منابع طبیعی گرگان رخ داد که در خلال آن به روحانیت و شهدای مدافع حرم اهانت شد و انتظار می رفت مسئولان و روحانیت مستقر در این دانشگاه کمی به موضوع حساس تر باشند .

توهین به حضرت امام (ره) و روحانیت

اکبر اعلمی نماینده مجلس ششم در این مناظره تمام مشکلات کشور را گردن روحانیت و مشخصا حضرت امام(ره) به عنوان بانی انقلاب انداخته و مدعی شده است : امام می گفت که اگر فرهنگ درست بشود ، فساد از بین می رود . امام قبل از انقلاب گفت ؛ تریبون را برای چند ساعت در روز ، فرهنگ را ده تا ۲۰ سال در اختیار ما قرار دهید اگه نتوانستیم فرهنگ را درست کنیم ، خودمان می رویم .

اعلمی افزود : حالا نه تنها 10-15 سال ، الان 37 سال است که کل کشور در اختیار شما قرار دارد ، نه تنها دو سه ساعت ، 100 شبکه رادیویی و تلویزیونی ، ماهواره ای ، بین المللی و استانی بطور کامل در اختیار شماست . تریبون های نماز جمعه ، مساجد ، حوزه های علمیه ، مدارس و دانشگاهها دست شماست ، سالانه میلیاردها بودجه فرهنگی در اختیار دارید ، چرا فرهنگ ما بعد از 37 سال نتوانست تغییر کند؟!!

وی مدعی شد : چرا علیرغم اینکه فرهنگ در اختیار روحانیت است نتوانستید فرهنگ را درست کنید که این فرهنگ مانع وقوع فساد در جامعه شود ؟ ، چرا با اینکه هزاران طلبه تبلیغ فرهنگ می کنند پس چرا فرهنگ درست نشده است ؟

اعلمی : ای امام ، وعده هایی که دادی چی شد !؟

اعلمی در ادامه با طرح این سوال که آیا شما قبول دارید که فساد سیاسی ما در فساد اقتصادی است مدعی شد : سوالات اینجاست ! وعده هایی که امام دادند چی شد !؟ چرا این کشور دست روحانیت است ؟؟ چرا ارزش پول ما کمتر از همه شده !؟ چرا وقتی وعده داده شد اگر حکومت دست امام باشد همه چیز درست می شود، پس چی شد !؟

ای امام ، وعده هایی که دادی چی شد !؟ آهای علما وعده هاتون چی شد !؟ انقلاب کردیم برای چی ؟ برای چی ۸ سال جنگیدیم ؟ چرا رتبه کشور ما از لحاظ اقتصادی بین کشورها ۱۳۰ هستش ؟

توهین به رهبر معظم انقلاب

اعلمی گفت : در رأس حکومت چه کسی ولایت مطلقه فقیه است ؟ آیا غیر از روحانیت است ؟ سیستم ما جمهوری اسلامی و قانون اساسی ج.ا.ا است . رؤسای قوا را چه کسی انتخاب می کند ؟ ، چرا همه باید از فیلتر روحانیت بگذرند و چرا انتخاب مردم را محدود می کنید ؟ آیا کاری که شورای نگهبان انجام می دهد سلب آزادی نیست ؟؟

وی گفت : شاید ذائقه مردم چیز دیگری باشد در حالی که اصل 156 قانون اساسی می گوید حاکمیت مطلق از آن خداست هیچ کس حق ندارد این حق از مردم سلب نماید .

رییس جمهور بخواهد فردا با آمریکا رابطه برقرار کند باید رهبری اجازه دهد . ظریف را وسط مذاکره انداختند یک کلمه بدون خواست رهبری نمی تواند مطرح کند .

تصمیمات رییس جمهور منوط به مجوز رهبری است. سیاسیت های کلی انتخابات رهبری ابلاغ کرده است . مگر ما قانون انتخابات نداریم.

توهین به شورای نگهبان

اعلمی در ادامه اظهارات نامربوطش ، شورای نگهبان را در انتخاب رئیس جمهور دخیل دانست و این نهاد انقلابی و زحمتکش را متهم به مهندسی انتخابات کرد .

اعلمی گفت: کاری که شورای نگهبان انجام می دهد محدود کردن آزادی است . رییس جمهور مطابق خواست شورای نگهبان انتخاب می شود . پس متولیان جمهوری اسلامی ، روحانی هستند تصمیم گیران شورای نگهبان و خبرگان ملت ، روحانیت هستند .

وی افزود : رییس جمهور بر اساس خواست شورای نگهبان و وزرا توسط مجلس و غیر مستقیم توسط شورای نگهبان انتخاب می شوند !! و خود رییس جمهور توسط شورای نگهبان انتخاب می شود !! قوانین ما را روحانیت انتخاب می کنند .

اعلمی ادعا کرد : تا وقتی که در این کشور شورای نگهبان بجای مردم تصمیم بگیرد و رد صلاحیت نمایندگان را با معیارهای تبعیض آمیز انجام دهد معلوم است که باید در کشور فساد وجود داشته باشد .

توهین به دستگاه قضا

اعلمی اشاره کرد : دستگاه قضایی ما در برخورد با مفسدان اقتصادی ریشه ای عمل نمی کند و یک زمان فاضل خداد را به جرم 123 میلیارد تومان اعدام می کند ولی کسی که زمینه ساز آن فساد بوده را به حبس محکوم می کند ، سپس مورد عفو قرار می گیرد همچنین کسی که در پرونده 3 هزار میلیاردی دخیل بوده است ریس کمیسون می باشد .

وی عمده دلایل وجود فساد در کشور را نبود دیده بان فساد که همان مطبوعات ومردم هستند وهمچنین رفتارهای تبعیض آمیز در این رابطه دانست و گفت : تا وقتی که در این کشور شورای نگهبان بجای مردم تصمیم بگیرد و رد صلاحیت نمایندگان را با معیارهای تبعیض آمیز انجام دهد معلوم است که باید در کشور فساد وجود داشته باشد .

وی برخوردهای تبعیض آمیز در مبارزه با فساد را در رسانه ملی و مطبوعات حکومی یکی دیگر از این نموه خواند و گفت: در مورد حقوق های نجومی ، روزنامه ها و رسانه ملی مدتها روی آن مانور دادند اما وقتی بحث املاک نجومی شهرداری بوجود آمد ، رسانه ملی سکوت اختیار کرد و به جای مبارزه و مخالفت با عاملان آن ؛ خبرنگاری که دست به افشای آن را زد به زندان انداخت .

دقیقا چند هفته پیش در همین دانشگاه به امام و رهبری و مراجع تقلید جهان تشیع و شهدای مدافع حرم هتاکی شد.چرا ریاست دانشگاه خلاف قانون و آیین نامه وزارت علوم عمل میکند؟ چرا تا به امروز دانشجویان خاطی هتاکی را به کمیته انظباطی معرفی نکرده است؟

وزیر علوم باید پاسخگوی عملکرد ضعیف ریاست دانشگاه باشد.

مخاطبین محترم
۱) روش نیوز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: