به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
کد خبر: ۱۸۴۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲
یادداشتی به قلم علیرضا فرساد
بی شک کار علی مطهری از سلمان رشدی بد تر است,زیرا او همانند داعش فریب خورده ای احمق بود و فرزند شخصیت برجسته و بزرگی مانند استاد مرتضی مطهری نبود.مطهری در جایگاه نائب رییس مجلس که معتقدم لیاقت این جایگاه را هم ندارد در جمهوری اسلامی ایران در حال باب کردن اهانت به ائمه معصومین و عادی سازی این حرکت است.چند روز پیش بر سر مزار پدرش ساعت ها گریستم و برای انسان کج فهمی مانند او بسیار دعا کردم.

هم زمان با ظهور اسلام در مکه و پس از آن در مدینه، یهود سست پیمان و مشرکان عهدشکن و بی فرهنگ و دیگر کفّار فسادگستر، شیوه سب به پیامبر را پیش گرفتند ، و اسلام برای حفظ قداست پیامبر در فقه سیاسی اش با این جریان برخورد اصولی کرده ودشنام دهنده به خدا ورسول خدا و هم چنین دشنام دهنده به بقیه انبیاء و ائمه معصومین را مهدورالدّم دانست و حکم به اعدام آنها کرد .

در بخشی از ماده ۵۱۳ قانون مجازات اسلامی آمده است: (هر کس به هر یک از ائمه معصومین (ع) اهانت نماید اگر مشمول حکم  سابّ النبی باشد اعدام می شود.)

همچنین علی بن حدید گوید: شخصی از امام هفتم پرسید: حکم کسی که امامت وی را انکار کند چیست؟ امام فرمود: (لعنت خدا بر او باد، خداوند گرمای آهن را به او بچشاند و به سخت ترین شکل هلاکش کند.) راوی گوید: از امام پرسیدم: آیا خون چنین کسی مانند خون کسی که پیامبر را سبّ می کند مباح نیست؟ امام فرمود: (به خدا خون او برای تو و هر کس که آن را بشنود مباح است). راوی گوید: سوال کردم آیا عمل او سبّ شما نیست؟ امام (ع) فرمود: (این شخص، خدا و پیامبر و پدرانم و مرا سب کرده است و هیچ سبی بالاتر از این نیست)

صاحب جواهر می‏نویسد : هرکس پیامبر (ص) را سب و دشنام و ناسزا گوید ، شنونده می‏تواند بلکه واجب است او را بکشد بی آنکه احدی از فقهاء در این مسئله مخالف باشد، بلکه اجماع محصّل و منقول برآنست .

علامّه حلّی می‏نویسد : هرکس خدا و رسول و انبیاء و فرشتگان و امامان را سب و ناسزا گوید نزد ما قتل او واجب می‏شود ، امّا جمهور (اهل سنت) ، می گویند از او می‏خواهند توبه کند و اگر توبه نکرد ، تعزیرش می‏نمایند .

امام خمینی(ره)بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران نیز برای سلمان رشدی حکم اعدام را صادر کردند ,پایه این حکم را ساب النبی دانستند.

در جایی دیگر امام خمینی(ره) برای کسی که اوشین را به عنوان الگوی زنان معرفی کرده بود حکم اعدام صادر کردند و پایه این عمل نیز ساب النبی بوده است.حال چه برسد به کسانی که به راحتی به امام هشتم شیعیان اهانت میکنند.

اگر دیروز ملت های مسلمان بر علیه افرادی مانند سلمان رشدی قیام میکردند امروز شخصیت های کج فهمی همانند علی مطهری جرات اهانت به امام رضا(ع) را نداشتند.میگویند شوخی کرده ایم! زمانی که حضار شما را تشویق میکردند لال بودید که بگویید حرف شما شوخی است؟!

خدا را شکر که دادستان انقلابی مشهد سخنرانی این آدم کج فهم و دشمن شاد کن را کنسل لغو کرد وگرنه معلوم نیست مردم انقلابی و ولایتمدار خراسان او را به این راحتی ها رها میکردند.

تعجب من از حرف های دشمن شاد کن و اهانت به امام معصومین توسط مطهری نیست بلکه ایشان جز حرف های پوچ و بیهوده چیزی برای گفتن ندارند و کجا حرفی بر اساس عقلانیت,انصاف و معنویت زده اند.تعجب من از این است که چطور تا به امروز نفس میکشند؟ چگونه بعد از گفتن این سخنان از سالن سخنرانی زنده بیرون آمده اند!تعجب من از این است که بر اساس روایات,احادیث و نظر علما و فقها حضار اگر نفسش را نمیگرفتند باید مشتی در دهان صهیونیست شادکنش میزدند تا دندان هایش خرد شود.

نظر مقام معظم رهبری نیز در رابطه با کسی که به یکی از ائمه معصومین دشنام دهد و اهانت کند این است که کافر و نجس است.باقی علما و مراجع عظام تقلید از جمله آیات عظام:سیستانی,صافی گلپایگانی,وحید خراسانی,بهجت,موسوی اردبیلی,بروجردی,مکارم شیرازی,نوری همدانی و مظاهری نیز اهانت کننده به امام معصوم را نجس میدانند و بعضی نیز آنرا مرتد.

بی شک کار علی مطهری از سلمان رشدی بد تر است,زیرا او همانند داعش فریب خورده ای احمق بود و فرزند شخصیت برجسته و بزرگی مانند استاد مرتضی مطهری نبود.مطهری در جایگاه نائب رییس مجلس که معتقدم لیاقت این جایگاه را هم ندارد در جمهوری اسلامی ایران در حال باب کردن اهانت به ائمه معصومین و عادی سازی این حرکت است.چند روز پیش بر سر مزار پدرش ساعت ها گریستم و برای انسان کج فهمی مانند او بسیار دعا کردم.

در سایت های خبری این روزها مطلبی از حجت الاسلام احمدی دست به دست میچرخد که مطهری نجس است.کمان میکنم ایشان بسیار مراعات کرده اند زیرا حرف حزب ا...  این است که طبق نظر رهبری و مراجع در نجس بودندت که تردیدی نیست.زنده بودندت را کجای قلبمان بگذاریم؟

مخاطبین محترم
۱) روش نیوز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: